ke kelepona robot kuʻi me ka pisitioner a me ke alahao paheʻe hele wāwae
Wehewehena
ʻO ka maʻamau, ʻo ka lōʻihi loa o ka hiki ʻana he 2000mm no ka lima lopako wili. Ke nui loa ka ʻāpana hana e hoʻohana ai i ka lopako 2000mm, a laila kōkua ke alahao honua e hoʻolōʻihi i ka lōʻihi o ka lopako e neʻe ana. Hiki ke hoʻolālā ʻia ke keʻena hoʻomalu, ke kumu mana wili a me nā lako ʻē aʻe e kū ana ma luna o ke alahao.
Ma ka ʻaoʻao ʻē aʻe, kōkua ka mea hoʻonoho poʻo-huelo 1-axis e paʻa i ka ʻāpana hana lōʻihi a hoʻohuli e hoʻokō i ka wili mua a me hope.
ʻO ke ana loea o ka mea hoʻonoho
| Hoʻohālike | JHY4030A-180 / JHY4030A-250 |
| Ka Uila Hoʻokomo i helu ʻia | Pae hoʻokahi 220V, 50/60HZ |
| Ka Hoʻokaʻawale ʻana o ka Motika | F |
| Papa Hana | 1800X800mm / 2500X800mm (hiki ke hoʻopilikino ʻia) |
| Kaumaha | Ma kahi o 600kg / Ma kahi o 800kg |
| Ukana Nui Loa | Ukana Axial ≤300kg / ≤500kg/ ≤1000kg (>1000kg hiki ke hoʻopilikino ʻia) |
| Ka hana hou ʻana | ±0.1mm |
| Kūlana Kū | Kekahi Kūlana |
Ka hoʻoneʻe ʻana i ka palena loea o ke kaʻaahi
| Hoʻohālike | JHY6030A/ 6050A/ 6100A |
| Ka Uila Hoʻokomo i helu ʻia | Pae hoʻokahi 220V, 50/60HZ |
| Ka Hoʻokaʻawale ʻana o ka Motika | F |
| Papa Hana | 500X500mm (hiki ke hoʻonohonoho ʻia) |
| Kaumaha | Ma kahi o 450kg |
| Ukana Nui Loa | Ukana Axial ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg hiki ke hoʻopilikino ʻia) |
| Ka hana hou ʻana | ±0.1mm |
| Kūlana Kū | Kekahi Kūlana |
Pūʻolo: Nā hihia lāʻau
Ka manawa hāʻawi: 40 mau lā ma hope o ka loaʻa ʻana o ka uku mua
Nā nīnau i nīnau pinepine ʻia
Q: Pono anei au e kūʻai i kahi positioner e kūlike me ka robot welding?
Pane: Pili kēlā i ka paʻakikī o kāu mau ʻāpana hana. Inā paʻakikī kāu ʻāpana hana, a laila pono ʻoe e kūʻai i kahi mea hoʻonoho e kūlike me ka robot wili.
Q: He aha ka ʻike e pono iaʻu e hāʻawi aku i hiki iā ʻoe ke ʻōlelo aku i kahi lopako kūpono noʻu?
Pane: E ʻoluʻolu e hāʻawi i nā kiʻi kikoʻī o ka workpiece, me ka mea, ka mānoanoa, ke kūlana kuʻihao, nā ana a me ke kaumaha o ka workpiece.
Q: Hiki iā ʻoe ke hāʻawi i kahi lawelawe maʻamau no kā mākou huahana?
Pane: ʻAe. E hāʻawi mākou iā ʻoe i nā hoʻonā ʻōnaehana wili robotic ʻoihana e like me kāu huahana kikoʻī. Pono ʻoe e hoʻouna mai iā mākou i kāu mau kiʻi huahana kikoʻī a me nā koi wili, a laila e hoʻopuka mākou me ka manaʻo loea i hana ʻia no ʻoe.
Q: Hiki iā ʻoe ke hoʻouna i ka ʻenekinia i ko mākou ʻāina no ka hoʻonohonoho ʻana i ka mīkini?
Pane: ʻAe. E hoʻouna mākou i ka ʻenekinia i kou ʻāina e kōkua i ka hoʻonohonoho ʻana a me ke kauoha ʻana, a me ke aʻo ʻana. Inā he pilikia, hiki iā mākou ke hāʻawi i ka lawelawe pūnaewele.
Q: Makemake au e ʻike i ka maikaʻi o ka hoʻoheheʻe ʻana no kā mākou huahana, he aha kaʻu e hana ai?
Pane: Hiki iā ʻoe ke hoʻouna i kāu mau laʻana i kā mākou hale hana e hana i ka hoʻāʻo ʻana i ka wili. Ma hope o ka hoʻāʻo ʻana i ka wili, e hoʻouna mākou i ke wikiō a me nā kiʻi wili iā ʻoe no ka ʻike. E hoʻouna pū mākou i nā laʻana iā ʻoe no ka hōʻoia.












